Optimum Endüstriyel Temizlik ve Kimyasal Ürünler San. ve Tic. A.Ş.

Optimum Kimyasal A.Ş. olarak müşteri memnuniyeti ilkesi ile çıktığımız yolculuğumuzda 1990 yılından itibaren Türkiye’nin birçok bölgesindeki hastane, okul, catering, fabrika, restoran ve kafelere “Ev Dışı Gıda ve Endüstriyel Temizlik Ürünleri” sağlamakta ve bu ürünlerin tüm teknik desteğini vermekteyiz. Siz değerli müşterilerimizi her zaman dinliyor, uzman ve deneyimli kadromuz ve sektörün lideri iş ortaklarımız ile sorunlarınızı doğru adresleyerek çözümler üretiyoruz.

2000’li yılların başlarında Temizlik ve Bakım Kimyasalları üretimine verdiğimiz destekler ile başlayan yolculuğumuz 2014 yılında Dozaj Pompaları, 2016 – 2017 yıllarında müşteri talepleri ve hijyen standartlarındaki değişiklikler göz önüne alınarak Otomasyon ve Uzaktan Yönetim, Kimyasal Seyrelticiler, Sert Yüzey Temizliği gibi alanlarda dünya çapında sektör lideri firmalar ile yaptığımız anlaşmalar ile devam etmektedir.

Süreç içerisinde müşterilerimizin dozaj pompası kaynaklı yaşadığı memnuniyetsizliğe çözüm sunmak için Microdos ürünlerini incelemeye başladık ve uzun testler neticesinde ve müşterilerimizden aldığımız geri bildirimlere dayanarak, Microdos ürünlerinin muadillerine kıyasla daha kaliteli ve ekonomik olduğu, daha uzun kullanım süresi sağladığı teyit edilerek 2014 yılında, Microdos Türkiye ve Orta Doğu Ana Distribütörlüğünü aldık ve yetkili olduğumuz bölgelerde alt distribütörlükler vermeye başladık.

Değişen Hijyen Standartlarını ve müşterilerimizin beklentilerini göz önüne alarak kaliteleri dünyaca kanıtlanmış olan HydroSytems ve Brightwell firmaları ile yaptığımız özel anlaşmalar ile konsantre kimyasalların doğru oranlarda ve verimli olarak kullanımını sağlayan Seyreltme Üniteleri, Yer Yıkama Üniteleri ve Elde Bulaşık Yıkama Ünitelerini ürün portföyümüze kattık.

Müşterilerimizdeki verimliliği artırmak ve aynı oranda uzun vadede maliyetleri düşürebilmek için yaptığımız çalışmalar neticesinde dozaj pompalarının uzaktan yönetimi konularında dünya üzerinde çok önemli bir yeri olan CM2W firması ile de Türkiye Platinium Distribütörlüğü anlaşmasına imza attık.

Kurulduğumuz günden itibaren karşılıklı olarak kimyasal çözümlerin ve ilgili aparatların en verimli ve maliyeti düşük şekilde değerli müşterilerimize sunulabilmesi için ortak AR-GE faaliyetleri yürüttüğümüz EQUINOX markası ile işbirliğimiz artarak devam etmektedir. Bu kapsamda endüstriyel ve kurumsal müşteriler için 300’den fazla çeşit ürün portföyüne sahibiz. Ürünlerimiz ISO 9001, 14001, OHSAS 18001 ve TSE Kalite Sistemleri’ne uyumlu olarak büyük bir titizlikle üretilmektedir. Portföyümüzde endüstriyel ve kurumsal yapılar için özel olarak ürettiğimiz aşağıdaki başlıklarda ürün gruplarına yer vermekteyiz:

1- Mutfak Hijyeni,

2- Bina Hijyeni,

3- Kişisel Hijyen,

4- Çamaşır Hijyeni,

5- Teknik Bakım ve Temizlik Kimyasalları,

6- Yüzme Havuzu Kimyasalları,

7- Araç Bakım Kimyasalları,

8- Gıda Hijyen Kimyasalları,

9- Oto Temizlik ve Bakım Kimyasalları,